מייסדי המשרד

משרד עורכי דין פפיש קרל ושות' הינו מהמשרדים המובילים בישראל בייצוג דיירים במיזמי התחדשות עירונית. המשרד נשען על ניסיון של מעל ל-10 שנים ומתגאה במאות דירות מאוכלסות בעשרות פרויקטים של התחדשות עירונית בסדרי גודל שונים.

עורכי הדין של המשרד מופיעים תדיר באמצעי התקשורת בהיותם מומחים מהשורה הראשונה לייצוג דיירים בהתחדשות עירונית. עו"ד ליה קרל חברה בוועדת התחדשות עירונית בלשכת עורכי הדין מחוז מרכז, ובמסגרת זו פועלת רבות לקידום התחום גם באפיקי חקיקה, תקינה ורגולציה. בנוסף, וכחלק משיתוף הפעולה בין המינהלת להתחדשות עירונית ולשכת עו"ד – מחוז תל אביב, משרדנו מעביר הרצאות לתושבים מטעם הרשויות המקומיות (שמתמקדות בנושאים שונים כמו זכויות דיירים, תמורות, פתרון לאתגרים, הסרת חסמים וקידום הליכים, בטיחות בזמן העבודות, מיסוי מקרקעין ועוד).

פעילות ציבורית זו נגזרת מהתפיסה של השותפים הבכירים במשרד, עורכי הדין ליה קרל ועורך הדין ליאור פפיש, אשר רואים בהתחדשות עירונית משימה לאומית וחברתית מהמעלה הראשונה. הזדמנות פז לשפר את רמת ואיכות החיים של בעלי הדירות, בד בבד עם מתיחת פנים למרחב האורבני כולו.

למשרד ידע משפטי מקיף וניסיון רב גם בפרויקטים נקודתיים של תמ"א 38 בבניין בודד וגם במרחבים גדולים של פינוי בינוי. כולל פתרונות לאתגרים מורכבים, מומחיות רבה בהסרת חסמים ויכולת טיפול גם בפרויקטים שנתקלו בקשיים (עם הוצאתם לדרך חדשה ומבטיחה). הצלחותינו הרבות בסקטור ההתחדשות העירונית נובעות מחיבור בין מקצועיות ליעילות ובין פדנטיות ליצירתיות.

אנחנו מייצגים בעלי דירות בלבד וחותרים ללא ליאות למקסם את תמורותיהם, לעמוד על זכויותיהם ללא פשרות, ולהביא לשיפור דרמטי באיכות חייהם. זאת לצד השבחת ערך הנכס בהווה ובעתיד. 

עורכי הדין של המשרד מלווים ומייצגים באופן אישי את בעלי הדירות לכל אורך שלבי הפרויקט. החל משלבי ההתארגנות הראשוניים ועד לאכלוס המיוחל עם רישום הזכויות בלשכת רישום המקרקעין.

עוה"ד ליה קרל וליאור פפיש הינם בעלי ניסיון עשיר וידע נרחב בתחומי הנדל"ן, בתכנון ובבניה ובמשפט במסחרי. פועל יוצא של שנות עבודתם הרבות במשרד י. וינרוט ושות', מהמשרדים הגדולים והמוכרים ביותר בישראל.

עו"ד ליאור פפיש

בעל תואר ראשון במשפטים (LL.B) בהצטיינות יתרה במכללה האקדמית נתניה.

עו"ד פפיש הינו עורך דין בעל וותק של כ-10 שנים. מייצג חברות קבלניות, חברות יזמיות, אנשי עסקים ולקוחות פרטיים בליווי עסקאות בתחום הנדל"ן. הייצוג המשפטי מתמקד בליווי עסקאות נדל"ן מורכבות, ובכלל זה ליווי מלא של חברות קבלניות וחברות יזמיות בפרויקטים גדולים למגורים, משרדים, תעשיה ומסחר.
עו"ד פפיש מתמחה בייצוג דיירים ויזמים בפרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38, וכן ייצוג בתביעות שונות הקשורות לתחום המקרקעין בערכאות המשפטיות השונות.
בנוסף עו"ד פפיש בעל ניסיון בליווי הסכמים מסחריים שונים, צוואות, ירושות והסכמי ממון.

עו"ד ליה קרל

בעלת תואר ראשון במשפטים (LL.B) בהצטיינות ובעלת תואר שני במשפטים (LL.M) עם התמחות במשפט אזרחי-מסחרי, האוניברסיטה העברית בירושלים.

עוה"ד קרל עוסקת במכלול רחב של נושאים בתחום המקרקעין, הן בתחום הנדל"ן למגורים והן בתחום הנדל"ן המניב. עו"ד קרל מעניקה ליווי וייעוץ משפטי בעסקאות מקרקעין על כל סוגיהן. עוה"ד קרל מלווה יזמים ודיירים בפרויקטים של התחדשות עירונית ופינוי בינוי, מייצגת עמותות בניה, קבוצות רכישה, קבלנים ויזמים מכל רחבי הארץ בין היתר בפרויקטים תעשייתיים, מלווה בניה של מאות יח"ד ברחבי הארץ החל משלב הזכייה ועד למסירת הדירות ורישום הזכויות. 
כמו כן, עורכת דין קרל מלווה חברות פרטיות, שותפויות, עמותות, ויזמים במהלך פעילותן, משלבי ההקמה ובמהלך כל שלבי פעילות, תוך התאמה אישית לצרכי הלקוח ועסקיו